با پیگیری های مصرانه دکتر احمدی،بخش بدره به شهرستان ارتقاء یافت/هندمینی به بخش مستقل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی،بنا بر گزارش به دست آمده از جلسه هیئت دولت” بخش بدره به شهرستان” و “هندمینی به بخش مستقل” ارتقاء یافت.

با پیگیری های مجدانه و دیدار های مکرر دکتر علی محمد احمدی نماینده دهلران،آبدانان، دره شهر و بدره با مسئولان امر در یکسال گذشته این مهم در جلسه دیروز هیئت دولت(یکشنبه 9 تیر) به تصویب رسید.

در پی دیدارهای نماینده حوزه جنوبی استان با ریاست محترم جمهور،معاون اول ریاست جمهوری،وزیر کشور  و معاونت سیاسی وزارت کشور و …..دستورات ویژه ای برای تحقق خواسته دیرینه مردم بدره صادر شد و این مهم در روزهای پایانی دولت دهم تصویب شد.

بنا بر این گزارش شهرستان بدره با 2 بخش مرکزی و هندمینی, در روزهای آینده جهت طی مراحل اجرایی به استانداری ایلام ابلاغ می گردد.

گفتنی است بدره در شرق استان ایلام قرار گرفته و دارای آب و هوای معتدلی است ،از جمله مناطق دیدنی این شهر می توان به روستای زیبای کلم، مقبره جابر و پیر محمد, تنگه باستانی لارت، تنگه رازیانه و آبشارهای دربند و کوهستان بسیار زیبای کبیر کوه اشاره کرد که در فصول پاییز، زمستان و تا اواخر بهار از برف پوشیده است که منظره‌ای بسیار زیبا به شهر می‌دهد.

سد ونیروگاه بزرگ سیمره در 9 کیلومتری مرکز شهر بدره، معادن، منابع نفت و گاز، دامداری و کشاورزی و در نهایت وجود نمادهایی طبیعی از برترین نقاط توریستی در حوزه بدره از مهمترین عوامل تبدیل این منطقه به شهرستان بوده است.

منطقه بدره افزون بر این عوامل طبیعی دارای منابع انسانی بسیار ارزشمندی نیز است.

جزئیات دقیق این خبر  در سایت منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.