سالم بخورید و ورزش کنید تا با افزایش سن،مشکلی برایتان پیش نیاید

پیری اجتناب ناپذیر است. همه ما روزی به کهن سالی میرسیم. آماده بودن برای آن و انجام آن به خوبی ترفندی برای یک زندگی طولانی، موفق و شاد است. شما فقط باید چند نکته را در مورد پیری بدانید و به خوبی آن را انجام دهید، این مقاله چند نکته برای شما دارد که خوب است یاد بگیرید .

ثابت شده است که شکر بر پیری تأثیر می گذارد. لازم نیست آن را به طور کامل از زندگی خود حذف کنید، اما حتما آن را کاهش دهید. در مطالعات متعدد نشان داده شده است که شیرینیجات در واقع باعث کاهش طول عمر می شود. از غذاهایی که به طور طبیعی مانند میوه ها شیرین هستند استفاده کنید تا به هوس شیرینی شما کمک کند.

کنترل کلسترول برای پیری بسیار مهم است. تجمع کلسترول می تواند خطر سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش دهد. خوردن یک رژیم غذایی با چربی حیوانی کم و فیبر بالا می تواند با افزایش کلسترول HDL (خوب) و کاهش کلسترول بد (LDL) سطح کلسترول شما را تحت کنترل نگه دارد.

با افزایش سن، سطح هورمون های خود را به طور منظم بررسی کنید. شما باید از پزشک خود بخواهید آزمایش های استانداردی را انجام دهد تا مطمئن شود که سطح شما در جایی است که باید باشد. مصرف جایگزین‌های هورمونی یا مکمل‌ها ممکن است راه‌حلی برای رفع مشکلات هورمونی باشد.

این را بدانید که ذهن شما نمی تواند مانند گذشته عمل کند. اگر تلاش نکنید که تعداد زیادی کار را در یک زمان انجام دهید،استرس کمتری خواهید داشت. اجتناب از استرس با افزایش سن برای جلوگیری از آسیب رساندن به قلب و بدن شما مهم است. این قانون طلایی را رعایت کنید تا با دیگران همانطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. حتی اگر بسیاری از مردم فکر می کنند که بسیاری از سالمندان بد و بدخلق هستند، شما مجبور نیستید اینگونه باشید. با دیگران با احترام و حساسیتی رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند و مطمئناً در ازای آن همان را دریافت خواهید کرد.

سلامت دهان و دندان برای طول عمر ضروری است. حتی اگر دیگر دندان ندارید، باز هم رفتن و معاینه منظم نزد دندانپزشک مهم است تا بتواند لثه های شما را چک کند. شما هنوز هم می توانید به بیماری لثه، سرطان دهان و سایر مواردی که می تواند منجر به سایر مشکلات سلامتی شود، مبتلا شوید.

یکی از نکات کلیدی برای جوان ماندن، شاد بودن است. بدن به استرس واکنش نشان می دهد و این استرس باعث آسیب فیزیکی می شود. بنابراین برای جوان ماندن و داشتن بدنی سالم، زندگی شما باید پر از چیزهایی باشد که دوست دارید و از شر استرس های دیگر خلاص شوید. از ورزش و مدیتیشن برای جوان ماندن و یادگیری قدردانی از چیزهای خوب در زندگی استفاده کنید. با افزایش سن، متابولیسم شما کاهش می یابد. بنابراین اگر در وزنی نیستید که در حال حاضر با آن راحت هستید، کنترل وزن با افزایش سن دشوارتر خواهد بود. ورزش کنید و به طور منظم حرکت کنید، ترجیحاً 3 تا 4 روز در هفته.

برای فعال نگه داشتن خود و گسترش دایره دوستان و آشنایان خود  یک سازمان اجتماعی داوطلب شوید. بسیاری از سازمان‌ها به شدت به داوطلبان متکی هستند و اغلب می‌توانید یکی را پیدا کنید که از هدف یا کاری که به آن اعتقاد دارید حمایت می‌کند. به عنوان یک مزیت اضافی، کار داوطلبانه شما را در معرض دیگران با علایق مشابه قرار می‌دهد و یافتن دوستان یا همسالان جدید را آسان‌تر می‌کند.

وقتی از خواب بیدار می شوید، با اولین وعده غذایی یا میان وعده ای که می خورید یک مولتی ویتامین مصرف کنید. اگر تمام وقت کار می کنید، ممکن است دریافت تمام ویتامین های مورد نیازتان سخت باشد، زیرا یک مولتی ویتامین مواد مغذی ضروری شما را تامین می کند. مطمئن شوید که بیش از یک ویتامین مصرف نکنید، زیرا این می تواند اثرات مخربی برای بدن شما داشته باشد.

چشمان شما با افزایش سن نیاز به مراقبت ویژه دارند. بسیار مهم است که با مراجعه منظم به یک متخصص چشم از آنها مراقبت کنید. مهمتر از همه، هر زمان که در هر دو چشم دچار درد، قرمزی مداوم، تورم، اختلال یا “لکه” در بینایی خود شدید یا اگر فکر می کنید بینایی شما در حال تغییر است، حتما به دنبال مراقبت های حرفه ای باشید.

اطمینان حاصل کنید که با افزایش سن به طور منظم برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. مسائلی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و مشکلات حرکتی باید به طور مکرر تحت نظارت قرار گیرند زیرا بهبودی بدن شما از مشکلات سلامتی به زمان بیشتری نیاز دارد. پزشک می تواند به شما توصیه کند که آیا برای حفظ سلامت بدن خود نیاز به تغییر روال های معمول دارید.

در آخر بدانید همانطور که پوست و بدن ما پیر می شود، رنگ پوست ما رنگ خاکستری بیشتری پیدا می کند. استفاده از رژگونه کرم صورتی روی گونه ها ظاهری جوان و سالم به شما می بخشد. کرم صورتی همچنین این مزیت را دارد که بدون ظاهر سنگین کانسیلرها و کرم پودر، ظاهری صاف و طبیعی به پوست می بخشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.