جزئیات یارانه شیرخشک در محصول نهایی

تیتر20- محمدمهدی برادرون با بیان اینکه تولید، واردات و توزیع شیرخشک طی توافقی در دولت قبل به وزارت بهداشت واگذار شد، گفت: اما در صورت نیاز وزارت بهداشت با وزارت بهداشت همکاری خواهد کرد. به عنوان مثال هفته گذشته وزارت بهداشت تایید کرد که ارسال شیرخشک در کشور ممنوع است مگر از طریق شبکه رسمی مورد تایید سازمان غذا و دارو.

همچنین این موضوع به اطلاع مدیرکل سازمان های مختلف امنیتی منطقه و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان ها به ویژه در مناطق مرزی که الگوهای حمل و نقل شیر خشک خارج از شبکه مصوب رسمی مشاهده شده است، رسیده است. وزارت بهداشت و این مناطق جزو اولویت ها هستند مبارزه در قالب انتقال خارج از شبکه رسمی و غیرقانونی.

وی ابراز امیدواری کرد که این تصمیم به عده ای کمک کند تا محصولات مورد نیاز کودکان را برای سود بیشتر به شبکه غیررسمی نبرند و جوسازی و قاچاق عکس صورت نگیرد و گفت: پیشنهاد ویژه ای هم داده ایم. از وزیر صلح یارانه شیرخشک به محصول نهایی و در قالب کاتالوگ الکترونیکی به مصرف کننده نهایی واگذار می شود و این پیشنهاد به شورای دولت ابلاغ شده است. اما تا زمانی که روال فعلی ادامه دارد، باید کنترل ها تقویت شود تا شیرخشک فقط در داروخانه های رسمی و شبکه فروش رسمی مورد تایید وزارت بهداشت به فروش برسد.

همچنین به گفته قائم مقام وزیر صامت، طرح دیگری برای انطباق سامانه های خاص مرتبط با وزارت بهداشت و سامانه جامع تجارت در حال اجرا است که به شفافیت در زنجیره توزیع کمک می کند و کمتر شاهد این تغییرات در بازار خواهیم بود. .

برادران همچنین گفتند: آمار دقیقی از میزان قاچاق معکوس شیر خشک در کشور وجود ندارد، اما می توان پیش بینی کرد که مردم محصولی را که قیمت آن کمتر از بازار جهانی است را از کشور خارج کنند. حتی ممکن است بتوان از این نوع فرآورده از جمله شیر خشک برای تولید سایر کالاهای داخل کشور استفاده کرد و به عبارت دقیق تر، سایر محصولات غذایی را به جای در دسترس بودن برای کودکان، از شیر خشک تهیه کرد.

بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو از 30 مهرماه فقط کد ملی و تاریخ تولد که شامل کلیه دستگاه های مصنوعی نوزاد اعم از معمولی می باشد قابل فروش است. به گفته زود زود، رئیس انجمن تولیدکنندگان پودر بچه، قیمت شیرخشک تحریم شده و قیمت آن پایین نگه داشته شده است، بنابراین امکان صادرات این محصول از کشور و یا مصرف در داخل کشور فراهم شده است. مازاد یا وارد صنایع دیگر شود و به دست مصرف کننده بیفتد، این اتفاق نمی افتد.

وی همچنین گفت: از ابتدای سال تاکنون شرکت های تولید کننده شیرخشک به درستی مورد ارزیابی قرار نگرفته اند و این امر باعث کاهش موجودی تولید این شرکت ها شده و به دلیل متعادل نبودن عرضه و تقاضا، کمبود وجود دارد. در بازار.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما