مستمری بگیران کشور بخوانند


آفتاب نیوز :

صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حفظ حرمت مستمری بگیران و در نظر گرفتن نیازهای درمانی مشمولان صندوق، علاوه بر طرح اصلی قرارداد جبرانی درمانی، ثبت نام طرح اختیاری را ظرف مدت یک ماه ترتیب داد. از سال اول مرداد. نعمت الله ترکی رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه اکمل و تجمیع خدمات بیمه سلامت در قالب طرحی جدید کمک کند.

به عبارت دیگر با اجرای بسته جدید سلامت که در قالب طرح اختیاری ارائه می شود، برخی از خدمات عمومی مورد نیاز بازنشستگان به تعهدات قرارداد اضافه شد و سقف برخی از خدمات چندین برابر شد. . بار؛ این در حالی است که امسال هم در قرارداد داوطلبانه و هم در طرح فعلی بیمه سلامت، خدمات درمانی گران قیمت مانند بستری شدن طولانی مدت یا جراحی ها و داروهای گران قیمت بیماران خاص لغو شده است.

همچنین لغو سقف پرداخت برای کلیه خدمات بستری و جراحی، لغو سقف پرداختی برای تهیه دارو برای برخی بیماران و لغو سقف برخی از خدمات گران قیمت تشخیصی (مانند آندوسکوپی و کولونوسکوپی و …) هر دو در طرح های اساسی و در طرح ها اختیاری هستند.

همچنین برای اولین بار در طرح جدید اختیاری، پرداخت هزینه درمان خدمات دندانپزشکی و داروهای بیماران غیرمتخصص و افزایش 4 برابری سقف الزام ویزیت گروه نیز پیش بینی شده است. . خدمات اولیه مورد نیاز جامعه بازنشستگان، افزایش محدودیت تعهدی برای عینک، عصا، واکر و ویلچر و سمعک از دیگر ویژگی های این طرح است.

مسعود چاوتحدایی، رئیس اداره کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در توضیح بیشتر این طرح به ایسنا گفت: امسال علاوه بر طرح اولیه «توافقنامه جبران خسارت درمان»، این صندوق اقدام به اجرای طرحی خواهد کرد. طرح اختیاری که به تعهدات خود عمل می کند برخی از خدمات عمومی مورد نیاز مستمری بگیران اضافه شده و میزان برخی از خدمات ضروری چندین برابر شده است.

وی به افزایش 50 درصدی بیمه تکمیلی در سال 1402 اشاره کرد و افزود: سرانه بیمه اضافه در سال جاری معادل 67 هزار و 500 تومان بوده است، اما با این میزان سرانه، برخی از مستمری بگیران خدمات بیشتری دریافت کردند، بنابراین به شکل دیگری. بیمه، خودشان را بیمه کردند.

رئیس اداره کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی ادامه داد: همه ساله قبل از آغاز سال جدید مناقصه ای از بین شرکت های بیمه برگزار می شود و در نهایت شرکت برنده انتخاب می شود و امسال آتی سازان. حافظ. این شرکت به این درجه دست یافته است. با عنایت به اینکه سیاست صندوق بازنشستگی کشوری افزایش سرانه بیمه های اضافی و افزایش خدمات است، در سال جاری دو فقره بیمه اضافی از «خدمات تخصصی و سرپایی و بستری بیماری های خاص و صعب العلاج» و « بستری عمومی از محل خدمات و بیماری های تخصصی “خاص و صعب العلاج” بدون سقف ماند و در صورت بستری شدن مستمری بگیر تا بهبودی کامل، صندوق بازنشستگی و بیمه تکمیلی موظف به ارائه خدمات به وی هستند، در حالی که پیش از این نرخ نهایی برای وی تعیین شده بود. پرداخت این خدمات . . .

چاسو خدایی تاکید کرد: اما در کنار بیمه تکمیلی، بیمه اختیاری نیز برای پوشش هزینه های درمانی بازنشستگان اضافه شد تا آن دسته از بازنشستگانی که نیاز به خدمات بیشتری دارند نیز بتوانند از خدمات بیمه اختیاری استفاده کنند.

وی با اشاره به مزایا و تفاوت های بیمه اختیاری و بیمه تکمیلی گفت: بیمه اضافه سرانه 67 هزار و 500 تومانی و مستمری بگیران که با پرداخت مبلغ بالا خود را بیمه می کردند تا خدمات بیشتری دریافت کنند؛ این بیمه ها با توجه به شرایط و ضوابط بیمه ای خود به خود پرداخته اند. در حالی که مستمری بگیران می توانند با پرداخت 205 هزار تومان از خدمات بیشتری در قالب طرح داوطلبانه بهره مند شوند. به عبارت دیگر بیمه اختیاری بیمه جامع را حذف می کند.

به گفته رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، سرانه خدمات دندانپزشکی و دندانپزشکی در طرح بیمه اختیاری گنجانده شده است. همچنین در این طرح محدودیتی برای استفاده از خدماتی مانند مراقبت های فوری وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اجباری برای استفاده از بیمه طرح اختیاری برای بازنشستگان کشوری وجود ندارد، گفت: برخی از مستمری بگیران نیاز به دریافت خدمات بیشتری دارند و به این ترتیب می توانند برای بیمه طرح داوطلبانه اقدام کنند. در واقع بیمه طرح اختیاری بیمه تکمیلی است که بهتر از بیمه اضافی سرانه و حجم خدمات است.

این صندوق اما در چند روز گذشته از تمدید مهلت ثبت نام در طرح داوطلبانه «خسارت جبران خسارت بازنشستگان» تا پایان روز جمعه سی و یکم شهریور ماه خبر داد. لذا مستمری بگیران و کارکنان خدماتی متقاضی این طرح بیمه ای می توانند با مراجعه به بخش خدمات بیمه ای سایت صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس https://eservices.cspf.ir/govsso/sb-supplementary- Health-Insurance نسبت به ثبت نام جدید اقدام کنند. یا افراد وابسته را اضافه کنید.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما