کشف میدان های گازی جدید در منطقه فارس


آفتاب نیوز :

این میدان گازی در ارتفاعات روستای تاتا در بخش مرکزی شهرستان خنج و در 45 کیلومتری شمال این شهرستان قرار دارد.

استان فارس دارای منابع غنی گازی است

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در حاشیه این مراسم گفت: استان فارس پس از استان خوزستان یکی از مهم ترین و پربارترین مناطق کشور است که بزرگترین میادین نفتی در آن قرار دارد.

مهدی فکور با بیان اینکه استان فارس دارای منابع غنی گازی است افزود: مهمترین ویژگی استان فارس داشتن بیشترین ذخایر گازی است و اکتشافاتی که تاکنون در این منطقه صورت گرفته است نشان می دهد که این استان بسیار زیاد است. ظرفیت های بالقوه گاز وجود دارد. منابع در آن وجود دارد.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: بر اساس تاکید اخیر مقامات عالی رتبه کشور بر ذخایر بزرگ گاز، منطقه فارس در اولویت قرار گرفته و شهر خنج نیز در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. .

کشف پنج معدن جدید در جنوب فارس

فکور اضافه کرد: در حال حاضر پنج منطقه اکتشافی جدید در جنوب فارس وجود دارد که از ذخایر بزرگ گاز بهره مند و قابل استخراج است.

وی ذخایر گازی شهرستان تهتا خنج را بسیار غنی و غنی دانست و گفت: پنج سال تلاش مستمر برای یافتن منابع گازی در این منطقه انجام شده است که اکنون زیرساخت ها برای استفاده از این منابع آماده است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران خاطرنشان کرد: برای ساخت جاده منتهی به محل حفاری چاه اکتشافی 28 میلیارد تومان و برای حفاری مرکز اکتشاف نیز 600 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. خب امروز شاهد شروع اجرای آن هستیم.

وی افزود: با اهداف تعریف شده در این شهرستان قطعا مشکل کمبود گاز در شبکه سراسری حل خواهد شد.

شهرستان خنچ از ذخایر گاز بهره مند است

نماینده مردم لار، خنج، گراش و اوز در شورای اسلامی نیز در این باره گفت: شهرستان خنج دارای بیشترین منابع گازی فارس است و در حال حاضر از 2 میدان گازی هما و شنول با بیش از 50 حلقه چاه بهره می برد.

حسین حسین زاده افزود: میدان گازی ارم نیز در حاشیه شهرستان خنج وجود دارد که بیش از 30 سال منابع مورد نیاز کشور را در اختیار دارد.

بهادر اسفندیوری فرماندار شهرستان خنج نیز در این گفتگو با اشاره به موقعیت ویژه شهرستان خنج خواستار راه اندازی صنایع گاز، پتروشیمی و نفت و گاز و استفاده از نیروهای بومی در این شهرستان شد.

هنج یکی از شهرهای جنوبی ایران است و حدود ۲۶۵ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما