توصیه بهینه سازی موتورهای جستجو که رعایت آن آسان است

سئو سایت یک هنر، یک علم، یک رمز و راز و برای افراد بی تجربه، یک درد بزرگ است. اما لازم نیست اینطور باشد! اندکی یادگیری راه زیادی را به سمت ابهام زدایی از کل فرآیند می برد. ایده‌هایی که در ادامه می‌آیند نشان می‌دهند که چگونه تغییرات کوچک در یک وب‌سایت می‌تواند تأثیرات بزرگی بر نحوه برخورد موتورهای جستجو با آن داشته باشد. برای اینکه پس از ارسال به یک موتور جستجو، زمان لازم را افزایش دهید، به یک وبلاگ یا وب سایت با کیفیت پیوند دهید. آنها قبلاً سایت خود را در لیست دارند و موتور جستجو برای یافتن و ارسال داده های شما بسیار آسان تر خواهد بود. پیوند دادن به سایت به طور خودکار شما را در پایگاه داده آنها نیز قرار می دهد.

یکی از جدیدترین راه های دریافت اطلاعات از طریق پادکست است. یک پادکست می تواند محتوای شنیداری یا بصری باشد که به کسب و کار و مشتریان شما مربوط می شود. همچنین می‌توانید از پخش زنده محتوا رونق زیادی کسب کنید. آنها روز به روز در بین مصرف کنندگان محبوب تر می شوند، بنابراین مطمئن شوید که سوار واگن باند هستید. به این ترتیب، توضیحات پادکست هایی که دارید در نتایج جستجو ظاهر می شود. هنگامی که دامنه سرمایه گذاری تجاری خود را محدود کردید، باید اصلاحات بیشتری را در نظر بگیرید تا زمانی که بدانید دقیقاً چه کلمات کلیدی را می خواهید در کسب و کار خود وارد کنید. هر کلمه کلیدی را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که وب سایت خود را مطابق با بازاری که به آن علاقه دارید می سازید.

پیوندهایی از صفحات خارجی به سایت شما کمک می کند تا سایت شما برای موتورها قانونی تر شود. از خوانندگان یا دوستان خود بخواهید که از سایت های خود به شما لینک دهند. اگر آنها بتوانند کلمات کلیدی خاص شما را در پیوند ذکر کنند کمک می کند، بنابراین سعی کنید HTML را برای پیوند دادن به آنها ارائه دهید تا بتوانید آنچه را که می گوید کنترل کنید. از متن جایگزین برای تصاویر خود به عنوان نقطه دیگری برای قرار دادن عبارت کلیدی خود استفاده کنید. این بسیار خوب عمل می کند زیرا شما کلمه کلیدی دیگری را می دهید تا توسط موتورها خزیده شود، اما به شما امکان می دهد آن را از خوانندگان خود پنهان کنید و سایت خود را برای خواننده دوستانه تر نگه دارید. با این حال مراقب باشید زیرا همچنان برای پر کردن کلمات کلیدی حساب می شود و می خواهید از آن اجتناب کنید.

 

هر کاری که انجام می دهید، از استفاده از تصاویر برای پیوندهای خود در داخل سایت و صفحات خارجی خودداری کنید. موتورها عاشق متن هستند و سایت هایی را که لینک های زیادی دارند را دوست دارند. اگر پیوندهای خود را در تصاویر قرار می دهید، اساساً آنها را از خزنده ها پنهان می کنید. از آن اجتناب کنید وگرنه رتبه شما آسیب خواهد دید. از هدر دادن لینک به صفحاتی که واقعاً به آن نیاز ندارند، جلوگیری کنید. نیازی به پیوند دادن خط مشی رازداری یا بخش تماس با ما نیست زیرا در نهایت فرقی نمی‌کند که آن صفحات رتبه صفحه داشته باشند یا خیر. سعی کنید از ویژگی No Follow در این موارد استفاده کنید تا آب خود را برای اهمیت صفحات ذخیره کنید.

برای کمک به افراد در یافتن سایت شما از طریق موتورهای جستجو در حالی که رتبه صفحه شما هنوز پایین است، به محتوای خود در Reddit پیوند دهید. Reddit یک وب سایت با رتبه صفحه بالا است که اغلب توسط گوگل بررسی می شود. پیوند دادن به محتوای خود و دادن عنوان غنی از کلمه کلیدی به آن، به کاربران این امکان را می دهد که وقتی یک موتور جستجو آنها را به صفحه Reddit که در آن پست شده هدایت می کند، سایت شما را پیدا کنند.

دور ماندن از فلش در به حداکثر رساندن پتانسیل بهینه سازی موتور جستجو کلیدی خواهد بود. بسیاری از موتورهای جستجو در فهرست بندی محتوای فلش با مشکل مواجه هستند، بنابراین ایجاد یک وب سایت کاملاً به صورت فلش یا حتی با ایجاد اکثریت آن به این روش می تواند یک خطای مهم باشد. اگر فلش هر متنی را در سایت شما خروجی می دهد، مطمئن شوید که متن به صورت HTML ارائه شده است تا موتورهای جستجو بتوانند آن را ببینند.
اکثر طراحان و برنامه نویسان سایت، فربه کردن متا تگ های خود را با کلمات کلیدی بیش از حد وسوسه انگیز می دانند. با این حال، بهتر است از محدودیت استفاده کنید و از این دام رایج اجتناب کنید. انجام این کار ممکن است منجر به جریمه هایی برای سایت شما شود که در نهایت موقعیت سایت را در رتبه بندی موتورهای جستجو به خطر می اندازد. ناوبری فلش ممکن است زیبا باشد، اما عنکبوت موتور جستجو حتی نمی تواند آن را ببیند. اگر اصرار دارید که ناوبری یا کل وب سایت خود در Flash ساخته شود، مطمئن شوید که ناوبری متناوب HTML را در جایی در هر صفحه ارائه می کنید. همچنین، صفحات HTML را در دسترس داشته باشید تا موتور جستجو بتواند آنها را ایندکس کند و رتبه صفحه صحیح را به شما بدهد.
دوباره بررسی کنید که لینک هایی که به سایت شما وارد می شوند از متن لنگر استفاده می کنند که کلمات کلیدی را که شما به عنوان مهم انتخاب کرده اید منعکس می کند. ارسال ایمیل به مدیر وب سایت برای اینکه بپرسید آیا می تواند متن لنگر را تغییر دهد، ضرری ندارد، اما مطمئن شوید که در ازای آن به او پیوندی به سایت خود ارائه می دهید. مراقب پنهان کردن اطلاعات ثبت دامنه خود در پشت صفحه حریم خصوصی باشید. ممکن است گوگل به نظر برسد که دامنه شما متعلق به یک هرزنامه بالقوه است و رتبه صفحه شما تحت تاثیر منفی قرار می گیرد. بهتر است از یک سرویس حفظ حریم خصوصی محلی مانند صندوق پستی یا شماره تلفن فوروارد استفاده کنید.
اگر سایت شما حاوی محتوایی است که ترجیح می‌دهید توسط خزنده‌های وب و عنکبوت‌های موتور جستجو ایندکس نشود، باید یک فایل robots.txt به عنوان بخشی از فهرست اصلی سایت خود ایجاد کنید. اطلاعاتی که می خواهید مخفی نگه دارید باید به آن فایل در فهرست اصلی منتقل شود. اگر می خواهید رتبه سایت خود را در جستجوها بالاتر ببرید، حجم خوبی از محتوا را در آن پست کنید که همه مربوط به تمرکز سایت شماست. به عنوان مثال، اگر وبلاگ شما در مورد فوتبال است، می توانید در مورد آخرین پیشرفت ها در MLS، معاملات بازیکن یا یک بازی اخیر بنویسید. هنگامی که چندین مقاله در موضوعات مختلف منتشر می کنید، در معرض دید موتور جستجوی خود قرار می گیرید و تعداد بازدیدکنندگان بیشتری را برای سایت خود به دست خواهید آورد. امیدواریم اکنون بهینه سازی موتورهای جستجو کمی کمتر عرفانی به نظر برسد. این فقط مجموعه ای از تکنیک ها برای افزایش ترافیک وب سایت و در نتیجه درآمد بالقوه آن است. تسلط بر برخی از آنها آسان است، در حالی که برخی نیاز به مطالعه و تمرین بیشتری دارند. اگر نکات بالا اشتهای شما را تحریک کند، روشنگری بسیار بیشتری وجود دارد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.