29 مهر در کدام مناطق بارانی است؟


آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در ارتفاعات مازندران و شرق خراسان رضوی بارش پراکنده و روز یکشنبه در ارتفاعات مرکزی البرز بارش پراکنده پیش بینی می شود.

همچنین در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و کرمان افزایش ابر، بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد چندین ساعته پیش بینی می شود که موجب گرد و خاک می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از بارش باران در مناطق مختلف کشور و افزایش وزش باد و گرد و خاک در کمربند شرقی خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: از امروز (8 مهر) تا دوشنبه (1 آبان) در مناطق جنوب شرق کشور بارش شدید باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. بیشترین بارندگی امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان خواهد بود و امروز در البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: روز سه شنبه (11 آبان) با گذر موج هوا در سطح متوسط ​​در نواحی غربی رشته کوه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات و دامنه های مرکزی البرز افزایش ابر، بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت مخاطرات بحران جوی، روز چهارشنبه (12 آبان) دامنه فعالیت سامانه بارشی افزایش می یابد و بارش ها در نیمه غربی کشور در سواحل ادامه دارد. کشور دریای خزر و به تدریج در مرکز، جنوب شرق کشور. امروز در شرق کشور تا ساعاتی دیگر افزایش سرعت باد گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

فرهیختگان افزودند: امروز در دریای خزر و خلیج فارس در روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی دو روز آینده تهران نیز اظهار داشت: فردا (9 مهرماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد و ریزگرد خواهد بود. حداقل خواهد بود. 16 و بیشینه 26 درجه و در روز دوشنبه (10 آبان) نیمه ابری تا نیمه ابری و وزش باد، کمینه 16 و بیشینه 24 درجه.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (8 و 30 مهرماه) اهواز با 36 و 34 درجه گرمترین و شهرکرد با 4 و 3 درجه گرمترین است.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما